• Prevzatie antigénových testov a Potvrdenia o očkovaní a prekonaní Covid-u

     • Vážení rodičia,

      Riaditeľstvo ZŠ s MŠ v Čerhove Vám oznamuje,

      1. od zajtra t.j. od utorka 18.1.2022 v čase od 7:00 do 15:30 hod., si môžete vyzdvihnúť sadu antigénových testov / 5 ks /.  Vzhľadom na súčasné rýchlejšie šírenie koronavírusu (najmä variant omikron) si testy vyzdvihnite čo najskôr a vykonajte pravidelné testovanie minimálne raz za týždeň, a to najmä v nedeľu večer prípadne v pondelok ráno pred nástupom do školy po víkende. Testovanie uskutočňujte aj v prípade podozrenia na pozitivitu respektíve pri príznakoch vášho dieťaťa na koronavírus. Každý výsledok ste povinní nahlásiť triednemu učiteľovi cez aplikáciu Edupage alebo akokoľvek inak.  

      Testy sú určené výlučne na testovanie žiakov, preto ich nepoužívajte na testovanie iných osôb !!!

      Testy sa vydávajú len do rúk rodičov oproti ich podpisu.

      2. Taktiež rodičia, ktorých deti ochorenie COVID-19 prekonali ( boli pozitívni ), a tiež tí rodičia, ktorých deti sú očkované, predložia čo najskôr triednemu učiteľovi Potvrdenie od lekára o prekonaní ochorenia respektíve o očkovaní poslednou aplikovanou dávkou. 

      Všetky tieto informácie ( o testovaní, prekonaní - pozitivite a o očkovaní ) sa spracúvajú pravidelne v pondelok v súlade s ochranou osobných údajov a sú štatisticky ( len počty žiakov) spracúvané pre MŠVVaŠ SR. 

                                                                             vedenie školy

     • Zvieratká v zime a náš voľný čas

     • Tento týždeň sme sa venovali téme zvieratká v zime, prikrmovanie zvierat v lese a starostlivosť o vtáčiky. Z rolky  sme si vyrobili kŕmitka pre vtáčiky, z fľaše nám vznikli krásni tučniaci. Vybláznili sme sa na multifunkčnom ihrisku, zahrali sme sa s novými hračkami, kockami a hrami, ktoré sme si našli pod stromčekom. Voľný čas  sme využili na tancovanie a na stoličkový tanec.

     • Nástup do škôl

     • Vážení rodičia, milé deti a milí žiaci,

      od 10.01.2022 (pondelok) pokračuje riadne prezenčné vyučovanie v školách.

      Zároveň vám oznamujeme, že od pondelka 10.1.2022 budú v riadnom režime taktiež MŠ - materská škola, ŠKD a ŠJ.

      Škola sa riadi školským semaforom.

      Povinnosť, ktorú si treba splniť pri prvom nástupe žiaka do školy po prázdninách je podanie "Vyhlásenia o bezpríznakovosti " a to elektronickou formou cez EduPage alebo v papierovej forme.

      Pisomne_vyhlasenie_o_bezpriznakovosti(1).docx

      Pisomne_vyhlasenie_o_bezpriznakovosti(1).pdf

      Rodičia, ktorí ešte máte AG testy, urobte test svojim deťom pred nástupom do školy. O vydávaní ďalších testov Vás budú informovať triedni učitelia cez Edupage.

      Žiaci majú povinné prekrytie horných dýchacích ciest rúškom počas vyučovania.

      Tešíme sa na návrat žiakov do školy a želáme úspešný rok 2022.

      S pozdravom

                                                                                     Mgr. Mária Nadzonová

                                                                                            riaditeľka školy

     • Oznam o nástupe do školy

     • Vážení rodičia, milé deti a žiaci školy,

      vedenie školy Vám oznamuje, že nástup do školy sa uskutoční po vianočných prázdninách v pondelok 10.1.2022.

      Bližšie informácie sa dozviete v najbližších dňoch a to zverejnením na stránke školy a cez Edupage.

                                                                                                               vedenie školy

     • Vianočné prázdniny

     • Vážení rodičia, milí žiaci,

      vedenie ZŠ s MŠ v Čerhove Vám oznamuje, že tohtoročné vianočné prázdniny začínajú tento školský rok skôr a to od pondelka 20.12.2021. Trvať budú do piatka 7.1.2022.

      Prepokladaný návrat do škôl by mal byť v pondelok 10.1.2022.

      Všetkým Vám prajeme pokojné, krásne, veselé a šťastné Vianoce 2021.

                 

          Mgr. Mária Nadzonová -  riaditeľka školy

           a kolektív zamestnancov ZŠ s MŠ v Čerhove

     • Čaro Vianoc v ŠKD

     • Čaro Vianoc sme prežívali aj v ŠK pri tvorení, pozeraní vianočných rozprávok, počúvaní kolied a vianočných piesní, hrách a rôznych aktivitách. Je to zlomok čo zachytáva fotografia. Tú detskú radosť, veselosť, huncustvo a lásku nie vždy stihne fotografia zachytiť. To  nadšenie detí z tvorenia, hrania a ten smiech to treba zažiť. Možno je nás niekedy viac počuť aj vidieť, ale máme radosť zo života. Som hrdá na moju skupinku. Šťastné a veselé praje Školský klub detí všetkým priaznivcom tejto stránky. Dotvorenia priatelia. S úctou vych. Bitlányiová

     • December - Advent a Vianoce

     • December je čas Adventu - Vianoc a má magický charakter. S tým súvisia rôzne ľudové obyčaje, zvyky, tradície, ktoré sme si pripomenuli a porozprávali sa o nich. Usilovne sme pracovali a vytvorili sme si ozdoby z CD,  náramky a náhrdelníky z korálok a z plastelíny, spoločnými silami sme vyfarbili a z výkresu poskladali vianočný stromček. Voľný čas sme trávili pri pozeraní rozprávok a pri hrách.

     • Dištančné vzdelávanie - 2. stupeň ZŠ a vianočné prázdniny

     • Vážení rodičia,

      riaditeľstvo ZŠ s MŠ v Čerhove Vám oznamuje, že na základe rozhodnutia ministra školstva, vedy, výskumu a športu zo dňa 8.12.2021 podľa § 150 ods. 8 zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon), sa budú žiaci 2. stupňa vzdelávať dištančne podľa upraveného rozvrhu od pondelka 13.12.2021 do piatka 17.12.2021. Žiaci 1. stupňa pokračujú v prezenčnom vzdelávaní.

      Od pondelka 20.12.2021 do piatka 7.1.2022 budú vianočné prázdniny.

       

                                                                             Mgr. Mária Nadzonová - riaditeľka školy

     • Vyplácanie cestovného

     • Vážení rodičia,

      riaditeľstvo ZŠ s MŠ v Čerhove oznamuje rodičom, že cestovné sa bude vyplácať zajtra teda v piatok 10.12.2021 v čase od 7:15 do 13:00 a v pondelok 13.12.2021 a v utorok 14.12.2021 v čase od 7:15 do 15:00.

                                                                Mgr. Mária Nadzonová - riaditeľka školy

     • Mikuláš v ŠKD

     • Mikuláš ani tento rok na nás nezabudol a pod stromčekom nám nechal balíček so sladkosťami. Zima sa k nám pomaličky ale isto blíži a to je čas na zimné tvorenie. Pripravili sme si ovocný čajík, na ktorom sme si pochutili spolu aj s oblátkami. Voľný čas sme zaplnili kolektívnymi a hudobno-pohybovými hrami a spevom vianočných piesní.

     • Tvorenie v školskom klube

     • Ďalšie tvorenie našich šikovných družinárov na rôzne témy. Spoznali sme rôzne remeslá, ktoré existovali na Slovensku a vyzdobili sme džbány a medovníky plastelínou. Pomocníkov Santa Clausa - teda škriatkov sme vyrobili pomocou farebného papiera a vaty. Vymaľovali sme sýkorky v zime.

     • Antigénové testy - prevzatie

     • Vážení rodičia,

      Riaditeľstvo ZŠ s MŠ v Čerhove Vám oznamuje, že zajtra t.j. v stredu 8.12.2021 a vo štvrtok 9.12.2021 v čase od 7:00  do 16:00 hod. a v piatok 10.12.2021 v čase od 7:00 do 15:00, si môžu rodičia, ktorí prejavili písomný záujem o antigénové samotesty, vyzdvihnúť ďalšiu sadu antigénových testov / 5 ks /.  Testy si prevezmú aj ďalší rodičia žiakov, ktorí sa písomne nahlásili dodatočne tento respektíve minulý týždeň. 

      Testy sa vydávajú len do rúk rodičov oproti ich podpisu.

                                                                               Mgr. Mária Nadzonová - riaditeľka školy

     • Mikuláš 2021

     • Počúvali ste celý rok?  Boli ste dobrí celý rok...? Ak áno, tak Vás určite sv. Mikuláš neobišiel. Mikuláš spolu s anjelmi a čertami neobišiel ani našu školu a našich žiakov.

     • Jeseň v materskej škôlke

     • Prešli sme sa lesom a objavovali jeho tajomstvá, pričom sme stretli mnohých obyvateľov bohatej lesnej ríše. Nezabúdame ani na svoje zdravie a nielen športom pestujeme zdravý životný štýl. Spoznali sme základné pravidlá bezpečného správania sa na ceste. Hrabaním opadaného lístia sme sa postarali o poriadok na našom ihrisku a lietajúcimi šarkanmi sme vyskúšali silu vetra.

     • Život v MŠ

     •  

      Farebná jeseň je plná tajomstiev ukrytých v jej plodoch. Zakaždým začíname adaptačnými hrami, ktorými sa deti lepšie prispôsobujú podmienkam MŠ, ľahšie sa tak zžijú s jej denným režimom. Deti sa najprv učia základy hygienických návykov a zoznamujú sa navzájom. Spoločný čas trávime vonku, hráme sa s prírodninami. V tomto duchu sa odvíjajú aj vzdelávacie témy, počas ktorých rozvíjame u detí rečový kontakt v kolektíve, prispôsobenie sa sociálnym situáciám a vzťahom.

      V mesiaci október sa zameriavame na upevňovanie poznatkov detí o ročných obdobiach, počasí, rozpoznávame rôzne druhy ovocia a zeleniny. Hlavne nám záleží na tom, aby si uvedomili význam ich konzumácie pre zdravú výživu človeka. Preto je našim predsavzatím kreatívny spôsob konzumácie zdravých potravín. Vystavujeme ovocie a zeleninu vypestovanú v našich domácich záhradkách a následne z nich vytvárame zdravé a veselé tanieriky, na ktorých si vždy s radosťou  pochutnáme. Počas vychádzok do prírody zbierame gaštany a vyrábame aj krásne kytičky pestrých listov, ako aj darčeky pre starčekov z úcty a lásky k nim. Radi sa však vonku na čerstvom vzduchu zabavíme rôznymi pohybovými hrami a súťažami. Spoločnými silami vyrábame každoročne chutných svetlonosov. Školskú nástenku nám vždy zdobia rozličné obrázky, ktoré sú zrkadlom našej tvorivej šikovnosti.

      November je plný lesných tajov a jeho obyvateľov. Niektorých, napríklad takú veveričku alebo vtáctvo môžeme počas vychádzok pozorovať aj v okolí materskej školy. Bezpečnosť na cestách je nevyhnutnou témou, ktorou prehlbujeme poznatky detí o dodržiavaní základných pravidiel správania účastníkov cestnej premávky. Hrabaním opadaného  lístia sa staráme o poriadok na našom ihrisku, nesmú chýbať ani obľúbené  jesenné hry s lietajúcimi šarkanmi. Tými zväčša končí naše bádanie jesenných záhad, pretože zima nastolí chladnejšie počasie, ale my sa už teraz tešíme, ako budeme objavovať čaro zimnej krajiny.

       

       

     • Mikuláš a Vianoce sa blížia

     • A Vianoce nám klopú na dvere školského klubu. Aj my v klube cítime, že sa sviatky blížia a pripravujeme sa na ne v plnom prúde. Výzdoba vianočného stromčeka vlastnoručne vyrobenými vianočnými ozdobami. Naši najmladší si maľovali matematicko-vianočné omaľovánky a skrášlili sme triedu vysiacimi špirálami a vyrobili sme si hojdacie dekoracie. Po dobrej odvedenej práci zaslúžená odmena vo forme pobytu na čerstvom vzduchu. 

      Žiaci očakávajú sv. Mikuláša, preto si vyrobili jeho podobizeň, kde im môže nechať zaslúženú odmenu.

     • Advent v školskom klube

     • Advent je čas oddychu a prípravy na vianočné sviatky. Porozprávali sme sa o tomto období, ozdobili sme vianočný stromček, zaspievali  koledy a vyrobili sme vlastné ozdoby. V tvorivej dielni sme sa podieľali na skrášlení nástenky. Voľný čas sme využili pri hrách vonku a v triede.

     • Zima sa blíži

     • Zima sa pomaličky blíži. Svoju kreativitu sme predviedli pri vytváraní zimnej krajiny. Využili sme aj pekné počasie a zašportovali si na ihrisku.

     • Staráme sa o zúbky

     • Celý týždeň sme sa zaoberali starostlivosťou o naše zúbky a rozprávali sme sa o potravinách. Hlavným cieľom tejto aktivity bolo, aby sa žiaci naučili starať o svoje zúbky a aby vedeli, ktoré potraviny sú pre nás zdravé a ktoré nezdravé.

  • Kontakty

   • Základná škola s materskou školou, Hlavná č.1 Čerhov
   • skolacerhov@gmail.com
   • kedaddk@gmail.com
   • +421 56 6687321
   • Hlavná č.1 076 81 Čerhov
   • 35541270
   • 2021663380
 • Fotogaléria

   zatiaľ žiadne údaje