• Vážení rodičia, milí žiaci,

vedenie školy Vám oznamuje, že v dňoch 28.10.2021 (štvrtok) a 29.10.2021 (piatok) sú jesenné prázdniny a v pondelok 1.11.2021 je štátny sviatok - Sviatok všetkých svätých.

Návrat na vyučovanie do základnej školy a materskej školy sa uskutoční v utorok 2.11.2021.

Pri návrate na vyučovací proces v utorok 2.11.2021 je nutné predložiť Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti, ktoré ste dostali domov od triednych učiteľov alebo ktoré si máte možnosť stiahnuť na tejto stránke, vyplniť a v utorok  ráno doniesť do školy.

​​​​​​​Pisomne_vyhlasenie_o_bezpriznakovosti.docx

Pisomne_vyhlasenie_o_bezpriznakovosti.pdf

Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti môžete zadať aj elektronicky pomocou rodičovského konta na Edupage a to tak, že sa prihlásite pomocou rodičovského konta ( prihlasovanie meno a heslo, ktoré Vám zaslali triedni učitelia), nájdete si modul Žiadosti /Vyhlásenia a kliknete pridať (červený krúžok s bielym +).

Potom si vyberiete Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti - Platí od 11.10.2021, vyberiete si svoje dieťa, zadáte dátum 2.11.2021 (nie iný), skontrolujete dokument (v prípade pobytu v zahraničí v týchto dňoch je potrebné vyplniť niektorú z možností) a nakoniec kliknete Uložiť.

UPOZORNENIE !!!

Elektronicky vypĺňajte tlačivo Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti až v pondelok večer 1.11.2021 prípadne v utorok ráno 2.11.2021 pred odchodom žiaka do školy.

• Jesenné listy v školskom klube

• Jeseň patrí medzi najzaujímavejšie ročné obdobie, kedy listy menia svoju farbu a opadávajú. My sme si na školskom dvore listy  nazbierali a vytvorili sme si z nich kytice  a trpaslíkov. Zahrali sme sa so stavebnicami a spoločenskými hrami

• Aktivity v školskom klube

• Tento týždeň sme sa zabavili pri vyfarbovaní a ozdobovaní " krabicových " tekvíc,  pri spoločenských hrách a hrách na školskom dvore

• Deň zdravej výživy

• „Zdravá výživa je to, čo jeme, aby sme prežili a boli zdraví.“ Týmto mottom sa žiaci 1. stupňa riadili počas Dňa zdravej výživy, ktorý sa konal 18.10.2021. Formou prezentácie si osvojili zásady správnej výživy dôležité pre zdravý rast detí a zdravý život. Žiaci sa veľmi aktívne zapájali do úloh súvisiacich so zdravím.

• Tvorenie v školskom klube

• Tvorenie v školskom klube pokračuje pri témach ako sú Tekvicové tvory, Jesenné plody zeme a Spiaca líška. Chvíle si krátime aj rôznými omáľovánkami ako je matematická, alebo na tému Hádaš, hádam, hádame ale aj si obkresľujeme obrázky z tabule. Samozrejme radi hráme rôzne hry ako aj Stoličkový tanec.

• Myslíme aj na našich starkých

• Ako po iné roky, tak ani tento rok sme nezabudli na našich starkých, pre ktorých sme vyrobili srdiečko a s láskou sme im ich odovzdali. Október tradične patrí jeseni, tak sme si vymaľovali ježka,  v triede a v telocvični sme si zahrali kolektívne a športové hry

• Športové aktivity v školskom klube

• Tento týždeň nám počasie prialo a tak sme si zahrali turnaj vo futbale a vybíjanej, na ihrisku sme si zatancovali, zahrali sme si loptové hry, svoju kreativitu sme využili pri kreslení, tvorení a pri konštruktívnych hrách.

• Hry na školskom dvore v školskom klube

• Jeseň pani bohatá, farby listy do zlata a vďaka farebným listom si naši šikovní žiaci vyrobili "Farebné sovičky" a pokračujú v jesennej tvorivej dielni so  "Skladanou veveričkou".

Žiaci školského klubu sa tiež zapojili do zberu gaštanov.

• Jesenné plody Zeme v ŠKD

• Tento týždeň sme sa rozprávali o jesenných plodoch Zeme, ktoré sme aj ochutnali. Zabavili sme sa na školskom ihrisku, v triede sme si zahrali kolektívne hry a našu šikovnosť sme využili pri tvorení a tancovaní.