• Zima sa blíži

• Zima sa pomaličky blíži. Svoju kreativitu sme predviedli pri vytváraní zimnej krajiny. Využili sme aj pekné počasie a zašportovali si na ihrisku.

• Staráme sa o zúbky

• Celý týždeň sme sa zaoberali starostlivosťou o naše zúbky a rozprávali sme sa o potravinách. Hlavným cieľom tejto aktivity bolo, aby sa žiaci naučili starať o svoje zúbky a aby vedeli, ktoré potraviny sú pre nás zdravé a ktoré nezdravé.

• Moje múdre telo

• Celý týždeň sme hľadali odpovede na rôzne otázky, ktoré sa týkajú nášho tela a zdravia. Zaujímalo nás, z čoho sa skladá ľudské telo, načo nám slúžia jednotlivé orgány. Spoznávali sme zmysly - hmat a chuť a to tak,  že sme  ochutnávali a dotykom spoznávali rôzne potraviny. Tvorili sme a maľovali, na čerstvom vzduchu sme si zahrali futbal.

Vážení rodičia,

vzhľadom k zhoršujúcej sa epidemiologickej situácii Vás dôrazne žiadam o dodržiavanie pokynov:

1.  choré dieťa do školy nepatrí, ale rodič kontaktuje lekára

2.  má čisté rúška a hygienické vreckovky

3.  vždy po vymeškaní 3 dní ( počíta sa aj víkend ) žiak odovzdá rodičom podpísané tlačivo o bezpríznakovosti

4.  rodičia, ktorí ste prejavili záujem o testy, každý pondelok ráno testujte svoje dieťa a oznamujte triednemu

učiteľovi, či je pozitívny alebo negatívny !!!

Žiadam Vás, aby ste otestovali svoje dieťa v stredu večer a výsledok testu nahlásili triednemu učiteľovi.

Poprosím, rešpektujme sa navzájom a buďme ohľaduplní.

Mgr. Mária Nadzonová - riaditeľka školy

• Medzinárodný deň školských knižníc

• Žiaci 1. a 2. ročníka sa vybrali rozprávkovou cestou, na ktorej sa zoznámili s klasickými rozprávkami a plnili rôzne úlohy. Žiaci 3. a 4. ročníka si pozreli prezentáciu na interaktívnej tabuli s témou rozprávok, prečítali si krátke úryvky, vypočuli hudobné ukážky a hádali názvy rozprávok.

• Oznam - Preberanie antigénových testov

riaditeľstvo školy Vám oznamuje, že tí ktorí ste nahlásili záujem o samotestovacie antigénové testy, si ich môžete prevziať od 12.11.2021 do 16.11.2021 v čase od 7:15 - 15:30. Prosíme Vás o dodržiavanie termínov.

• Čím chcem byť

• Tento týždeň sme sa rozprávali o rôznych druhoch povolaní,  hrou sme ich znázorňovali a hádali.Vytvorili sme si papierovú kuchynskú zásteru, na chvíľku sa z nás stali archeológovia - objavovali sme  a maľovali sadrové odliatky. Na konci týždňa sme sa zabavili pri stoličkovom tanci

• Pomoc pre vtáčiky - aktivita v školskom klube

• Znovu sme tvorili a tentokrát sme mysleli na vtáčiky, ktoré v tomto období potrebujú našu pomoc. Vyrobili sme "recyklované krmítka" z toaletných roliek, ktoré sme namastili bravčovou masťou a obalili sme ich vo vtáčom kŕmive. Snáď im táto maškrta bude chutiť.

• Ochrana života a zdravia človeka

• Posledné dva dni pred jesennými prázdninami žiaci 2.stupňa absolvovali účelové cvičenie „Ochrana života a zdravia človeka“. Najprv žiaci získali teoretické vedomosti  v zdravotníckej  príprave, dopravnej výchove, výchove k bezpečnému správaniu, pohybe a pobyte v prírode a riešení mimoriadnych situácii. Ďalší deň si získané vedomosti overili na jednotlivých stanovištiach aj prakticky.

• Jeseň v materskej škole

• Teplé slnečné lúče vystriedala farebná jeseň plná tajomstiev ukrytých v jej plodoch, ktoré sme si vychutnávali do sýtosti. Nazbierali sme gaštany a krásne kytičky pestrých listov. Pestovanie zdravého životného štýlu je dôležité a preto sme sa zamerali na kreatívny spôsob konzumácie zdravých potravín, hlavne ovocia a zeleniny. Spoločnými silami sme si vyrobili chutných svetlonosov a zabavili sa pohybovým hrami v zdravom prostredí. Výsledky tvorivých aktivít nám skrášľujú školskú nástenku.