• Poznávame hudobné nástroje

• Tento týždeň sme si pomenovali a rozdelili rôzne druhy  hudobných nástrojov. Žiaci hrou na hudobné nástroje, spevom a tancom  ukázali, že majú talent .Naučili sme sa priradiť , pomenovať, kresliť  jednotlivé noty a husľový kľúč. Šikovní sme boli pri tvorení hudobných nástrojov ale aj  pri rôznych hrách a aktivitách v triede a vonku

• Tvorenie v ŠK 1

• Znovu sme tvorili tentokrát na tému "Moje telo" - kostru človeka, a zimnú výzdobu na nástenku - "Snehuliak a pes". Naše voľné chvíle krátime nielen hraním, ale aj tancami.

• Sneh - huráááááá

• Tohtoročná zima nebola na snehovú nádielku príliš bohatá. O to viac sme sa tešili snehovým vločkám, ktoré pokryli náš školský dvor. O zábavu veru nebola núdza.

• Exotické zvieratká

• Tento týždeň sme sa oboznamovali a naučili sme sa niečo nové o exotických zvieratách. Pomocou hádaniek sme si vylúštili tajničku, z farebného papiera a našich rúk sme si vytvorili pestrofarebné papagáje, maľovaním nám vznikli krásne obrazy zvierat. Voľný čas sme zaplnili skladaním stavebníc, pozeraním rozprávky a hrami na čerstvom vzduchu.

• Nový rok 2022 v ŠK

• Nový rok sa začal a my sme sa naučili zase niečo nové. Vyrobili sme si vlastný kalendár. Pri téme Slovensko sme sa dozvedeli množstvo zaujímavých informácií o našej krajine a aj sme si napísali svoje meno starou abecedou - Hlaholikou. Hrali sme rôzne hry - stoličkový tanec, spoločenskú hru aktivity, kreslili a trblietkovali, stavali z kociek a lega. Vytvorili sme obraz zo strukovín a potravín, ktoré máme bežne v domácnosti. Potešili nás aj darčeky z Vianoc.

• Prevzatie antigénových testov a Potvrdenia o očkovaní a prekonaní Covid-u

Riaditeľstvo ZŠ s MŠ v Čerhove Vám oznamuje,

1. od zajtra t.j. od utorka 18.1.2022 v čase od 7:00 do 15:30 hod., si môžete vyzdvihnúť sadu antigénových testov / 5 ks /.  Vzhľadom na súčasné rýchlejšie šírenie koronavírusu (najmä variant omikron) si testy vyzdvihnite čo najskôr a vykonajte pravidelné testovanie minimálne raz za týždeň, a to najmä v nedeľu večer prípadne v pondelok ráno pred nástupom do školy po víkende. Testovanie uskutočňujte aj v prípade podozrenia na pozitivitu respektíve pri príznakoch vášho dieťaťa na koronavírus. Každý výsledok ste povinní nahlásiť triednemu učiteľovi cez aplikáciu Edupage alebo akokoľvek inak.

Testy sú určené výlučne na testovanie žiakov, preto ich nepoužívajte na testovanie iných osôb !!!

Testy sa vydávajú len do rúk rodičov oproti ich podpisu.

2. Taktiež rodičia, ktorých deti ochorenie COVID-19 prekonali ( boli pozitívni ), a tiež tí rodičia, ktorých deti sú očkované, predložia čo najskôr triednemu učiteľovi Potvrdenie od lekára o prekonaní ochorenia respektíve o očkovaní poslednou aplikovanou dávkou.

Všetky tieto informácie ( o testovaní, prekonaní - pozitivite a o očkovaní ) sa spracúvajú pravidelne v pondelok v súlade s ochranou osobných údajov a sú štatisticky ( len počty žiakov) spracúvané pre MŠVVaŠ SR.

• Zvieratká v zime a náš voľný čas

• Tento týždeň sme sa venovali téme zvieratká v zime, prikrmovanie zvierat v lese a starostlivosť o vtáčiky. Z rolky  sme si vyrobili kŕmitka pre vtáčiky, z fľaše nám vznikli krásni tučniaci. Vybláznili sme sa na multifunkčnom ihrisku, zahrali sme sa s novými hračkami, kockami a hrami, ktoré sme si našli pod stromčekom. Voľný čas  sme využili na tancovanie a na stoličkový tanec.

• Nástup do škôl

• Vážení rodičia, milé deti a milí žiaci,

od 10.01.2022 (pondelok) pokračuje riadne prezenčné vyučovanie v školách.

Zároveň vám oznamujeme, že od pondelka 10.1.2022 budú v riadnom režime taktiež MŠ - materská škola, ŠKD a ŠJ.

Škola sa riadi školským semaforom.

Povinnosť, ktorú si treba splniť pri prvom nástupe žiaka do školy po prázdninách je podanie "Vyhlásenia o bezpríznakovosti " a to elektronickou formou cez EduPage alebo v papierovej forme.

Pisomne_vyhlasenie_o_bezpriznakovosti(1).docx

Pisomne_vyhlasenie_o_bezpriznakovosti(1).pdf

Rodičia, ktorí ešte máte AG testy, urobte test svojim deťom pred nástupom do školy. O vydávaní ďalších testov Vás budú informovať triedni učitelia cez Edupage.

Žiaci majú povinné prekrytie horných dýchacích ciest rúškom počas vyučovania.

Tešíme sa na návrat žiakov do školy a želáme úspešný rok 2022.

Mgr. Mária Nadzonová

• Oznam o nástupe do školy

• Vážení rodičia, milé deti a žiaci školy,

vedenie školy Vám oznamuje, že nástup do školy sa uskutoční po vianočných prázdninách v pondelok 10.1.2022.

Bližšie informácie sa dozviete v najbližších dňoch a to zverejnením na stránke školy a cez Edupage.