• Letný tábor - siedmy deň

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Letný tábor - siedmy deň.

Dnes sme sa boli kúpať na kúpalisku Aqua Mária Veľaty. Kým sa kúpalisko otvorilo sme si dali horúcu čokoládu alebo džúsik. A potom už hor sa do detských bazénov, kde sme sa do sýtosti vyšantili. Vyskúšali sme si aj vodné atrakcie, tobogány, šmýkačky, potápali sme sa a hrali. Posilnili sme sa obedom a opäť späť do vody. Spokojní, vybláznení, ale aj unavení sme sa vrátili domov.

• Letný tábor -šiesty deň

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Letný tábor -šiesty deň.

Detský areál Anička plný atrakcií čakal len na nás. Vyskúšali sme všetko, čo areál ponúka - pirátsku loď, bludisko, minigolf, trampolíny, drevené preliezačky, hlavolamy a rébusy, fit lopty, pieskovisko, vodné kaskády, mini ZOO, drevené domčeky, bicykle a kolobežky, vzdušný hokej. Nechýbal ani fajnový obedík a olovrant, dostatok tekutín a osvieženie v podobe nanuku.

• Letný tábor - piaty deň

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Letný tábor - piaty deň.

Vlakom sme sa odviezli až do Prešova a našim cieľom bolo Planetárium a hvezdáreň. Naša nová virtuálna kamarátka Alžbetka nás sprevádzala celým vesmírom, nočnou oblohou, ukázala nám súhvezdia, fázy mesiaca, vysvetlila nám ako vzniká dúha, prečo je Zem guľatá, prečo je obloha modrá. Prezreli a vyskúšali sme si rôzne prístroje, ďalekohľady, popozerali raketoplány. Ďalšou zastávkou bola vyhliadková Vodárenská veža, na ktorej sme si vychutnali fajnový obed s krásnym výhľadom na celé mesto. Na záver sme si kúpili malú drobnosť ako spomienku na dnešný deň a spokojní sa odviezli domov.

• Letný tábor – štvrtý deň

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Letný tábor – štvrtý deň.

Štvrtý deň v letnom tábore sme strávili v Archeoskanzene v Nižnej Myšli. Navštívili sme múzeum, ktoré sa nachádza v historickom kaštieli, kde sme mali krásnu prednášku o spôsobe života ľudí z obdobia praveku. Dozvedeli sme sa, aké mali zvyky a tradície, aké nástroje používali v tej dobe, aké šperky a keramiku vyrábali. Pán sprievodca nám ukázal hračky pre deti ale aj oblečenie ľudí žijúcich v tomto období. Prednáška bola bohatá na rôzne zaujímavosti a veľa sme sa dozvedeli. Potom sme sa spoločne presunuli do Archeoskanzenu, kde sme si pozreli v akých príbytkoch bývali a ako vyzerala osada (dedina)v praveku. Na obed sme si pochutnali na výbornom rezni s chlebíkom a tešili sme sa na sladký olovrant. Plní síl sme sa pustili na túru, ktorá sa žiakom páčila a trošku ich aj unavila. Nakoniec sme nastúpili do vlaku a vrátili sme sa spokojní a plní zážitkov do Čerhova.

• Letný tábor – tretí deň

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Letný tábor – tretí deň.

3.deň v letnom tábore sme cestovali do Malej Tŕne - do Geoparku Zemplín. Dozvedeli sme sa, aké horniny sa nachádzajú v oblasti Zemplínskych vrchov. Dostali sme odborný výklad o expozíciách, dokonca nás sprevádzala hovoriaca korytnačka. Vytvorili sme si spoločný projekt o rastlinách a živočích z dávnej minulosti. Vyrobili sme si "stromček šťastia". Na záver sme si mohli zakúpiť zaujímavé  suveníry z kamienkov. Po návrate do školy sme si pochutili na výbornom obede, oddýchli sme si, pochutili si na zmrzline a olovrante, a pokračovali sme v súťažných disciplínach a hrách.

• Letný tábor- deň druhý

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Letný tábor- deň druhý.

2.deň v letnom tábore sme, ako zvyčajne začali rozcvičkou, potom sme nastúpili a cestovali výhliadkovým vláčikom po Tokaji, tu sa chceme veľmi pekne poďakovať za sponzorovanú jazdu  starostom Malej Tŕne, pánom J. Driganom. Navštívili sme obec Malá Bara, kde sa nachádza krásne miesto Majer Bara. Ochotný personál nás previedol cez pasienky, kde sa pásli kone, somárik "Otik" a krásna "Laila" nás čakala pripravená na jazdenie. Deti sa dozvedeli niečo o chove a živote koní. Po návrate do školy nás čakal chutný obed, oddych pri rozprávke, aj chutný olovrant. Pokračovali sme s športovo - pohybovými hrami v telocvični.

• Letný tábor -Prvý deň

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Letný tábor -Prvý deň.

Cestovatelia- turisti. Dnešný deň sa táboristi naučili svetové strany, pozreli sa na rôzne svetadiely a ich pamiatky, za pomoci hádaniek lúštili tajničku. Všetko čo sa naučili a dozvedeli si overili v zábavných pracovných listoch. Posilnili sme sa výborným obedom a olovrantom. Na záver sme sa v parku vyšantili a skúsili sme si aj belgický tanec.