• Dopravná výchova v MŠ

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Dopravná výchova v MŠ.

Najviac času sme v máji strávili prehlbovaním vedomostí detí o dopravných prostriedkoch, značkách a osvojovaním si praktických pohybových zručností na vozovke v úlohe cyklistu, chodca a naďalej sa budeme zaujímať o skultivovanie správania sa detí ako cestujúcich vo verejnej doprave.

• Máj, máj, zelený v MŠ

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Máj, máj, zelený v MŠ.

Druhá májová nedeľa už tradične patrí našim milovaným mamičkám. S deťmi sme si pre ne pripravili krásne priania v podobe milých básničiek, ľúbezných piesní a kytičky kvetov, ktoré im z lásky darovali. Do záhradného políčka sme si tohto roku zasadili gladioly, aby nás obklopovala ich farebnosť a príjemná vôňa.

• Voda a všetko okolo nej

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Voda a všetko okolo nej.

Všetci vieme , aká je voda potrebná pre všetko živé, prečo bez nej nemôže existovať život. Rozprávali sme sa , ako vodu musíme šetriť a chrániť , kde všade sa voda nachádza, čo všetko môžeme v jazierku, v potoku či v mori vidieť a nájsť. Mali sme rôzne súťaže s vodou , hry a aktivity v triede. Voľný čas sme využili na tvorenie, a tak isto na pobyt vonku a na pobyt v telocvični.

• Farebný týždeň

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Farebný týždeň.

V máji sa príroda oblieka do najkrajších a najpestrejších šiat. Nielen príroda! Tretí májový týždeň sa v našom klube niesol v znamení farieb. Každý deň vo ,,Farebnom týždni“ sme sa obliekli do inej farby. Bolo to veľmi pekné a príjemné na pohľad. Každému dňu sme priradili farbu. Pondelok: MODRÁ / RUŽOVÁ, utorok: BIELA, streda :ČERVENÁ / FIALOVÁ, štvrtok: ZELENÁ/ ORANŽOVÁ, piatok : ŽLTÁ/ HNEDÁ. Ďakujeme rodičom za spoluprácu ♥

• Medzinárodný deň mlieka

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Medzinárodný deň mlieka.

Pri príležitosti Medzinárodného dňa mlieka, ktorý sa na našej škole konal 16. 5. 2023, si žiaci 1. stupňa počas besedy pripomenuli a poukázali na dôležitosť konzumácie mlieka a mliečnych výrobkov. Svoje nadobudnuté vedomosti si osvojili pri vzdelávacích aktivitách.

• Stavby z kociek

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Stavby z kociek.

Matematika trochu inak- kocka, stavby z kociek podľa plánu, kde žiaci využili svoju predstavivosť. Nakoniec sme si kocku vyrobili podľa svojich predstáv.

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Deň matiek.

"MAMA je osobou, ktorá môže nahradiť všetkých ostatných, no ju nemôže nahradiť nik." Pri príležitosti Dňa matiek si žiaci zo ZŠ a MŠ pripravili program a poďakovanie pre mamky, babky, tety, krstné mamy vo Veľkej Tŕni a v Čerhove.

• Piatkové popoludnie v klube

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Piatkové popoludnie v klube.

Vystúpenia máme pomaličky ale isto za sebou. Nácvik sme zvládli na jednotku a preto, že každý jeden ukázal svoju šikovnosť a usilovnosť nás čakala zaslúžená odmena. Pizza, koláčik, pukance. Už teraz sa tešíme na vystúpenia , ktoré nás čakajú.

• Aktivity v klube

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Aktivity v klube.

Počasie nám prialo a my sme sa vybrali na vychádzku do parku, kde sme si precvičili tance a spev na naše vystúpenie. Cestou späť sme si kúpili zmrzlinu, ktorá nám veľmi chutila. Celý týždeň sme sa venovali rastlinkám a lúčnym kvetom, pozorovali sme ich rast a z niektorých kvetov sme vytvorili pekné obrazy. Voľný čas sme využili na tancovanie.

• Deň Slnka

• 3. mája oslavovalo Slnko svoj deň a pri tejto príležitosti si družinári vyrobili svoje vlastné slniečko

• Apríl v ŠKD

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Apríl v ŠKD.

Apríl - mesiac, v ktorom sme sa venovali našej prírode, tvorili sme jarné kvety, sadili sme. Slnečné dni sme trávili na školskom dvore a ihrisku, a tie menej slnečné, v telocvični pri rôznych hrách a aktivitách.

• Apríl v MŠ

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Apríl v MŠ.

Aj počasie sa s nami v apríli pekne zahralo. Predsa sme s deťmi využili chladnejšie dni na výrobu veľkonočných kraslíc a keď sa znovu ukázalo slniečko, šťastní vybehli na lúku plnú kvetov, pričom spoznávali ich mnohoraké využitie. Zvieratká z ďaleka nám robili spoločnosť aspoň prostredníctvom prezentácií, tvorivých hier a encyklopédií. Pohybom a prácou na čerstvom vzduchu sme oslávili Deň Zeme, deťom sme odovzdali rôzne užitočné rady ohľadom separovania odpadu a pestovania rastlín. Koncom apríla si vždy pripomíname tradície stavania a ozdobovania mája pestrými stužkami i tancom a piesňami.

• Stavanie mája

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Stavanie mája.

Máj, máj, máj zelený pod oblôčkom sadený. Tak ako každý rok, tak aj tento rok sme si so žiakmi z klubu pripomenuli zvyky a tradície počas stavania mája. Deti z folklórneho krúžku mini Podkovička sa predviedli svojim tancom a spevom a s radosťou sa k nim pridali aj ostatní. Na školskom dvore sa tancovalo , spievalo a zabávalo. Za pomoc sa chceme poďakovať aj nášmu pánovi školníkovi. Po vyzdobení sme sa vyšantili na šmýkľavke a zahrali sme si pohybové hry.

• Svetový deň Zeme

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Svetový deň Zeme.

K Svetovému dňu Zeme sme sa pridali aj my , žiaci zo školského klubu. Uskutočnili sme niekoľko aktivít, ktoré sa týkali životného prostredia. Lásku k Zemi sme si pripomenuli rozprávaním, sadením a športovými disciplínami

• Ježkovia

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Ježkovia.

Prepojenie čítania s výtvarnou výchovou - po práci s textom žiaci 2.ročníka vyrobili vlastných ježkov.

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Plavecký výcvik .

V dňoch 25. 4. – 28. 4. 2023 sa žiaci III. A, IV. A a V. A zúčastnili plaveckého výcviku. Počas celého týždňa ich inštruktor plávania oboznámil so základmi plávania – správne dýchanie a splývanie. Na rad prišli aj rôzne plavecké štýly, ktoré si žiaci každým dňom zdokonaľovali. Odvážlivci zvládli aj „šípku“ do vody. Na záver kurzu nechýbali preteky a odmena za vynikajúce výkony – diplom.