• Marec v MŠ

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Marec v MŠ.

Zavítala k nám kvitnúca jar a my v MŠ sme sa pustili do poznávania Slovenska, jeho krás a tajov. Virtuálne sme sa prešli po hradbách našich hradov a zámkov, v encyklopédiách sme navštívili Bratislavu. Kochali sme sa aj v dávnych tradičných krojoch, zahrali sme sa na ovčiarov. Navštívila nás dentálna hygienička aj s prvákmi ZŠ, ktorá deťom vysvetlila dôležitosť starostlivosti o ústnu dutinu a zuby. Deti z veľkej triedy MŠ boli hosťami v školskej knižnici, ktorá ich očarila zaujímavými knihami. Aj my sme sa hrali na výrobcov kníh, čítali sme si mnoho rozprávok. V našej MŠ sme privítali Bábkové divadlo z Prešova s predstavením rozprávky O troch prasiatkach, ktoré sme zdieľali aj s našimi kamarátmi z 1. a 2. ročníka ZŠ. Prvé jarné dni sme zavŕšili témou o jarných kvetoch kvitnúcich okolo nás. Tento mesiac bol bohatý na pohybové aktivity a spoločné akcie v spolupráci so ZŠ.

• Jar v klube

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Jar v klube.

Unavená pani zima, zložila sa k spánku, na jej miesto nastúpila jar v sprievode vánku. Tešíme sa, že si prišla, milá, krásna pani, teplo, radosť, doniesla si, vitaj medzi nami. Pri tvorivej činnosti sme si vyrobili tulipány, záložky do knihy , učiteľov a zamestnancov školy sme potešili malým darčekom. Voľný čas sme využili pri spoločenských a konštruktívnych hrách a pri loptových a pohybových hrách vonku.

• Marec v ŠKD

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Marec v ŠKD.

Jar je cítiť nie len vo vzduchu, ale aj v našej ŠKD. Práve tejto téme sme sa venovali pri rozhovoroch, prezentáciách, tvorivých činnostiach a hrách. Slnečné dni sme trávili vonku, tie menej teplé v triede pri pohybových hrách. Tento mesiac sme mali v klube pani praktikantku, ktorá nás učila o zdravej strave a pitnom režime. Vysvetlila dôležitosť pohybu pri rôznych aktívnych hrách v telocvični. Venovali sme sa aj rôznym hrám, ktorých cieľom bolo vylepšiť kolektívnu spoluprácu.

• Beseda s príslušníčkou PZ TV

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Beseda s príslušníčkou PZ TV.

Posledný marcový deň našim žiakom spestrila príslušníčka policajného zboru, p. mjr. Hankoščáková, ktorá ich v rámci preventívneho programu bližšie oboznámila s problematikou šikanovania. Žiaci sa mohli formou otázok zapájať do diskusie. Veríme, že táto akcia bola pre nich prínosná a pomôže usmerniť ich správanie v budúcnosti.