• Vianočná burza a vianočná akadémia 2022

• Program sa začal školskou hymnou, svoje talent a tanečné kroky predviedli žiaci z Mini Podkovičky, zatancoval aj folklórny krúžok FK Podkovička, žiaci 6. ročníka. Program bol spestrený scénkou „Baby“. Predstavili sa nám aj naši najmenší z MŠ tancami a básničkami.

Prajeme Vám pokojné a šťastné a veselé Vianoce!

• Oslavy 30. výročia ZŠ

• Pri príležitosti 30. výročia Základnej školy Čerhov strávili naši žiaci pondelok 19.12.2022 športovo – zábavným dopoludním. Boli pre nich pripravené rôzne súťažné, no najmä zábavné aktivity. Preverili si svoju šikovnosť, rýchlosť, presnosť. Najšikovnejší boli odmenení. Poobede žiaci spolu s učiteľmi roznášali po obci vianočné darčekové balíčky a obdarovali nimi našich starkých.

Našej škole prajeme k jej 30. výročiu všetko najlepšie.

• Krúžok: Mini Podkovička

• Naši šikovní Podkovičkári a ich zaslúžená odmena. Radosť pracovať s takýmito šikovnými deťmi. Už o pár dní nás čaká naše prvé vystúpenie, na ktoré sa veľmi tešíme.

• Vianočná párty

• VIANOCE sú najkrajším sviatkom roka, kedy sa tešíme na spoločne strávené chvíle. Aj my sme si tieto už sviatočné chvíle užili skvelou vianočnou párty, na ktorej sme sa zabavili, občerstvili čajom, bábovkou a perníkom. Vianočnú párty sme ukončili pobytom vonku, kde sa nám zo snehu podarilo postaviť snehuliaka.

• Zimné radovánky na snehu

• Zima, zima tu je, sniežik poletuje...

No a tomuto snehu sa potešili aj žiaci z klubu. S radosťou si ho užívajú pri šantení, pri  guľovačkách a pri stavaní snehuliakov. Na školskom dvore zavládla pravá zimná atmosféra.

• Príprava na vianočnú burzu

• Vážení rodičia, milé deti a sympatizanti ZŠ,

blíži sa termín vianočnej burzy a preto Vás v mene Rodičovského združenia chcem poprosiť, aby ste poprezerali svoje domácnosti a detské izby a vytriedili veci, ktoré už nepotrebujete a nevyužívate. Dajte im druhú šancu na život a venujte ich do školskej burzy - recyklujete nepotrebné a svojim činom prispejete deťom na rôzne aktivity v rámci školy. Vecičky môžte nosiť do školy každý deň až do 15.12.2022.

V mene detí vopred ďakujem a teším sa na burzu a hlavne Vianočnú akadémiu

preds. RZ - Mgr. Naďa Kapraľová

• Mikulášske vystúpenie

• "Mikulášku, dobrý strýčku modlím sa ti modlitbičku, zlož tú svoju plnú tašku, daj nám z darov tvojich trošku,

či koláča makového, či koníka medového. Veď ty svätý Mikuláš, veľa dobrých darov máš".

V sobotu a v nedeľu žiaci z klubu a deti z materskej školy vystúpili v kultúrnom dome v Čerhove a vo Veľkej Tŕni. Pre Mikuláša sme mali pripravené básničky a pesničky. Vystúpenie sa mu páčilo a za odmenu sme dostali balíček so sladkosťami.

• Mikulášsky týždeň

• Mikuláš nezabudol ani na nás a nechal nám balíček plný sladkostí, ktorý nás veľmi potešil. Tento týždeň sme si skrášlili nástenku našimi výrobkami, ktoré sme maľovali, lepili a strihali.

• Mikuláš 2022

• Počúvali ste celý rok?  Boli ste dobrí celý rok...? Ak áno, tak Vás určite sv. Mikuláš neobišiel. Mikuláš spolu s anjelom a čertom nevynechal ani našu školu a našich žiakov. Každému priniesol sladkosť, tých menej poslušných poznačil čert uhlím.

• November v materskej škole

• Pestrá jeseň nám ukázala svoju tvár a my sme s radosťou objavovali les a jeho zákutia. Zoznámili sme sa s lesnými zvieratkami, ktoré budú v zime potrebovať našu pomoc. Šantili sme v pozadí farebných listov, aby sme si upevnili svoje krehké zdravie. Naše spoločné aktivity boli bohaté na pohyb vonku, aj pri hrabaní lístia alebo na získavanie informácií o základných pravidlách bezpečnosti ohľadom cestnej premávky, pričom sme naberali mnoho skúseností a zručností. Teraz sa však svedomito pripravujeme na príchod dedka Mikuláša.

• Pripravujeme sa na Vianoce

• Tento týždeň sme sa začali pripravovať na najkrajšie sviatky v roku Vianoce. Nástenku nám zdobia Mikuláškovia a venčeky, pri počúvaní a spievaní kolied sme si ozdobili vianočný stromček a každý deň si otvárame vrecúško na našom adventnom kalendári, v ktorom je ukryté sladké prekvapenie.