• Deň Zeme

• 22. apríla si celosvetovo pripomíname sviatok našej modrej planéty – Deň Zeme. Mladší žiaci spoločne vyrobili plagát o separovaní odpadu a žiaci starších ročníkov vyčistili areál a okolie školy od odpadkov. Neskôr už na nich čakali rôzne súťažné úlohy a aktivity s environmentálnou tematikou. Za každú získali body, ktoré sa napokon sčítali. Výhercami boli všetci zúčastnení.

• Vychádzka do prírody

• Teplé jarné počasie nás vylákalo na vychádzku do prírody. Vybrali sme sa do dediny a do parku, kde sme si zaspievali, pozreli okolie, krásnu prírodu, jazierko a vyšantili sme sa na detskom ihrisku. Do školy sme sa vracali  natešení a príjemne unavení. V škole nás čakalo malé občerstvenie.

• Korčuľovanie 2022

• Príležitosť treba využiť!

Kto vedel a chcel vzal korčule a spoločne šup ho na Zimný štadión v Trebišove. Ľadovú plochu pripravenú iba pre nás si žiaci užili naplno. Zvládli aj spoločnú „choreografiu“ a predviedli svoje športové nadanie.

• Hviezdoslavov Kubín

• Dňa 16. marca 2022 sa konalo školské kolo súťaže v prednese poézie a prózy – Hviezdoslavov Kubín. Na tohtoročnom už 68. ročníku sa stretlo 23 žiakov, ktorí prišli ukázať svoje nadanie. Súťažilo sa v 3. kategóriách. Do okresného kola postúpili žiaci:

I. kateg. – Adam L. (2.roč.)

II. kateg. – Vivien T. (6. roč.)

III. kateg. – Petronela B., Patrícia M. (8. roč.)

V okresnom kole, ktoré sa konalo 7.-8. apríla 2022 v Trebišove získala krásne 2. miesto žiačka 6. ročníka Vivien T.

GRATULUJEME!

• „RUSKÉ SLOVO" – KRAJSKÉ KOLO SÚŤAŽE V PREDNESE RUSKEJ POÉZIE A PRÓZY

• Dňa 2.2.2022 sa uskutočnilo krajské kolo súťaže v prednese poézie a prózy v ruskom jazyku. Krajské kolo prebiehalo online. Tohtoročná téma bola Svet rozprávok. V tejto súťaži našu školu  reprezentovali tri žiačky – Oleksandra M. zo 4. ročníka - obsadila 2. miesto v prednese poézie, Petronela B. z 8. ročníka – obsadila 3. miesto v prednese poézie a Patrícia M. z 8. ročníka obsadila - 2. miesto v prednese prózy.

SRDEČNE BLAHOŽELÁME!

• Veľkonočné tvorenie

• Veľkonočné tvorenie sa v rukách našich detí stále zmení na umelecké dielo. Sú naozaj veľmi šikovné. Akákoľvek téma ich zaujme a premení sa na krásne dielko. Na Veľkú Noc nesmú chýbať vajíčka, ktoré sme si vyskladali zo stavebníc a z vrchnáčikov, iné sme zas maľovali a vyzdobili podľa svojej predstavy a fantázie. Radosť máme aj z rastlinky, ktorá nám začala krásne rásť. Čas sme využili na spoločenské a hudobno-pohybové hry a na športové hry vonku.

• Blíži sa Veľká noc

• To vajíčko maľované, kvietočkami cifrované,

to vajíčko posielame, koho v srdci nosievame.

Krásne veľkonočné sviatky prajú žiaci školského klubu.

• Čo je to vesmír ?

• Vesmír je celý svet a všetko okolo neho. Sú to hviezdy a planéty, zvieratá, rastliny, ľudia. My sme sa pokúsili spraviť si taký malý minivesmír v klube. Vyrábali, maľovali a modelovali sme planétky. Pomocou mapy,  glóbusu a modelu slnečnej sústavy sme sa dozvedeli zaujímavé informácie o celom vesmíre  a o svete

• Marec v materskej škôlke

• V marci nám robila spoločnosť kniha-studnica múdrosti, z ktorej sme čerpali inšpiráciu pre spoločné aktivity. Veľa sme sa dozvedeli o našej krajine, pozdravili sme rozkvitnutú jar a veselo nám bolo aj na gazdovstve. Spoznávali sme zvieratká z ďaleka, ich spôsob života a porovnávali ich s inými živočíchmi. Vyskúšali sme si pritom rôzne techniky maľovania a kreslenia. Navštívili sme školskú knižnicu a aj žiakov prvého ročníka. Dokonca sme u nás v MŠ privítali žiakov prvého stupňa, ktorí nám prišli prečítať peknú rozprávku.

• Testovanie žiakov 9. ročníka ZŠ - T9 2022

oznamujeme vám, že znovu po určitom období zapríčinenom epidemidemiologickou situáciou súvisiacou so šírením koronavírusu, sa v tomto školskom roku 2021/2022 aj na našej škole uskutoční celoslovenské meranie vedomostí žiakov deviateho ročníka základnej školy Testovanie T9 z predmetov slovenský jazyk a literatúra a z matematiky, ktoré realizuje NÚCEM - Národný ústav certifikovaných meraní vzdelávania.

Testovanie T9 2022 sa uskutoční v stredu 6.4.2022 so začiatkom o 8:00 hod. v budove našej školy a to v súlade s platným znením § 155 a 156 zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov a podľa príslušného HARMONOGRAMU_Testovanie_9_2022.pdf  a podľa pokynov koordinátorov a administrátorov testovania.

Žiadame žiakov 9. ročníka, aby v stredu 6.4.2022 boli v škole riadne ako po iné dni a postupovali podľa pokynov daných našou školou !!!

Taktiež oznamujeme žiakom dvoch tried a to VIII.A a IX.B, že v tento deň budú mať riaditeľské voľno. Ostatné triedy pokračujú v riadnom vyučovaní !!!

Všetky ďalšie a podrobnejšie informácie k testovaniu deviatakov nájdete na tomto linku:

2021/2022 | NUCEM

Mgr. Mária Nadzonová - riaditeľka školy

• Jar v plnom prúde

• Pri téme tancovanie sme sa naučili aké rôzne tance existujú, aj sme vyrobili tancujúce postavičky. Počasie nám prialo tak sme si ho vychutnali na šmýkačke. Jarné športy v školskom klube - futbal, vybíjaná, tenis, preskakovanie a naháňačky všetko hravo zvládneme. A zvládli sme aj orgiami - japonskú techniku skladania papiera. Takto sme si vyskladali tulipán.