• Folklórny súbor Mini Podkovička

• Usilovne sa pripravujeme na naše prvé vystúpenie. Spievame, tancujeme, učíme sa texty a vždy nás čaká niečo nové, čo je pre nás iné a zaujímavé. Začiatok bol pre nás všetkých veľmi ťažký, boleli nás nôžky ale aj napriek tomu to zvládame a ide nám to skvele.

• Ľudské telo a kolektívne hry

• Vedeli ste, že ľudské telo je nesmierne zaujímavý stroj, ktorý pracuje bez prestávky vo dne v noci? A že deti majú viac kostí než dospelí? Žiaci v klube to už vedia. Pri tvorení sme použili rolky, z ktorých sme si vytvorili kostru človeka, naše telo sme rozhýbali pri stoličkovom tanci a voľný čas sme využili pri spoločenských a  konštruktívnych hrách.

• Exkurzia Košice 2022

• V utorok 8. novembra sa žiaci 5. - 9. ročníka vybrali na exkurziu do Technického múzea v Košiciach. V expozícii múzea sa interaktívnym, hravým a zábavným spôsobom oboznámili s fyzikálnymi, mechanickými, optickými a elektrotechnickými javmi. Žiakov zaujali hlavolamy, akustické a elektrické zariadenia, zariadenia na merania postrehu, ale aj 3D a 2D ilúzie. V planetáriu si oprášili vedomosti z astronómie a geografie, získali nové poznatky o fungovaní slnečnej sústavy, dozvedeli sa zaujímavosti o planétach a galaxiách.

• Október v MŠ

• V októbri sme deťom chceli rôznymi spôsobmi priblížiť farebnosť jesene a jej tajomstvá, zmeny počasia a prírody okolo nás. Zamerali sme sa na manipuláciu s prírodninami a tak boli gaštany, ovocie a zelenina zakomponované v našich každodenných aktivitách. Či už išlo o výstavu alebo konkrétnu ochutnávku ovocia a zeleniny, ako aj aplikovanie zdravého životného štýlu. Záver mesiaca sme si spríjemnili spoločnou aktivitou s rodičmi a deťmi - vyrezávanie tekvíc, výroba svetlonosov.

• September v MŠ

• Na začiatku školského roku sa deti zoznamovali s režimom v MŠ, učiteľkami a pracovníkmi, ktorí sa o ne starajú, predstavovali svoju rodinu, maľovali svoje domy, využívali hračky na vytváranie cestičiek z domu do MŠ. Taktiež sme sa zamerali na prehlbovanie ich poznatkov o povolaniach. Aplikovali sme rôzne učebné metódy a stratégie na dosiahnutie stanovených cieľov, akými sú napr. dramatizácia, didaktické hry, kooperatívne učenie a iné. Príchodom jesene sme začali zbierať gaštany.

• Exkurzia do technického múzea

• Navštívili sme technické múzeum v Košiciach. V ňom sme ,, nakukli,, do expozície planetária a expozície vedecko-technického centra pre deti a mládež. V planetáriu sme na polkruhovej umelej oblohe videli pohľad na nočnú oblohu, ktorý bol spojený s výkladom o príbehoch mytologických hrdinov. V ďalšej časti expozície sme si vyskúšali optické klamy, hlavolamy, 3D a 2D ilúzie, elektrické a akustické zariadenia, meranie postrehu.

• Dušičkové obdobie

• Dušičkové obdobie - čas spomienok na svojich blízkych. My zo školského klubu sme sa vybrali ku krížu, kde sme sa pomodlili a zapálili sviečku za všetky dušičky, ktoré sú už v nebi. Cestou späť sme sa zastavili v parku, kde sme sa vyšantili na hojdačkách  a šmýkľavke.

• Exkurzia Steelpark 2022

• V stredu 26. októbra sa žiaci 5. -9. ročníka vybrali do Steelparku v Košiciach o ktorom sa hovorí, že je parkom vedy a zábavy. Expozícia bola veľmi zaujímavá, žiakov upútali interaktívne exponáty aj rôzne logické hry a hlavolamy. Expozíciou nás sprevádzali pracovníci Steelparku, ktorí nám objasnili systém fungovania jednotlivých zariadení. Žiaci navštívili aj laboratória, v ktorých si vyskúšali svoje zručnosti a získali nové poznatky.

• Ochrana života a zdravia

• Aj v tomto školskom roku žiaci absolvovali jesennú časť OŽZ (ochranu života a zdravia). Teoretickú časť absolvovali 25.10.2022. Praktická časť ich čakala 27.10.2022, kde si žiaci overili svoje vedomosti a zručnosti na jednotlivých stanovištiach.

• Október v ŠK

• Októbrové dni sme trávili prípravou na vystúpenie a tvorením pri príležitosti Úcty k starším, čistili sme prírodu v našom okolí. Trávili sme čas na čerstvom vzduchu alebo v triede pri hudobno-pohybových hrách. Skrášľovali sme našu nástenku jesennými výtvormi. A venovali sme sa vzdelávacím aktivitám ako je napr.spoznavanie encyklopédii, rozprávali sme sa o právach detí, o zdravom stravovaní a iných spoločenských témach. Zažili sme nezabudnuteľné  chvíle s našimi spolužiakmi  pri púšťaní šarkanov aj na Halloweenskej párty.