• Jeseň v školskom klube

• Jeseň je ročné obdobie, ktoré k nám prichádza vždy v rovnakom čase, ako švihnutím čarovného prútiku. Z krásneho a teplého leta sa časom vytvorí chladnejšie, ale zato pestrejšie obdobie jesene.

S príchodom jesene sa mení celá príroda, mení sa všetko vôkol nás. V klube sme sa porozprávali o typických znakoch a plodoch, zabavili sme sa pri jesennom tvorení, pri spoločenských hrách a pri loptových hrách v telocvični.

• Prerušenie vyučovania

Vážení rodičia,

Zajtra, teda v utorok 27.9.2022 riaditeľka školy udeľuje žiakom základnej školy riaditeľské voľno z technických príčin - odstávka vody. Z tohto dôvodu nebude v prevádzke ani materská škola, školský klub detí a školská jedáleň.

• Plenárne zasadnutie rodičovského združenia

Vážení rodičia,

V stredu 21.9.2022 o 16.00 hod. sa uskutoční plenárne zasadnutie RZ. Po ňom budú nasledovať triedne aktívy v triedach.

Program:

1. Informácie o prevádzkových a organizačných podmienkach na školský rok 2022/2023.

2. Podpisovanie potrebných dokumentov na zač. šk. roka

Účasť je dôležitá!!

• Zber a triedenie odpadu

• Triedenie odpadu a čistota okolia je dnes nevyhnutnosťou. Tento týždeň sme sa rozprávali o triedení odpadu a jeho recyklácií, ale aj o udržiavaní čistoty v našom okolí. Vyčistili sme okolie ihriska od odpadkov,  pri aktivite sme si vyskúšali správne triediť odpad. Voľný čas sme využili pri tvorení, pri hrách v triede a vonku.

• Bezpečne do školy

• Školský rok sa naplno začal aj v školskom klube. Prvý deň sme sa dozvedeli zaujímavosti z letných prázdnin, zoznámili sme sa s novými spolužiakmi, pri hre sme sa snažili hmatom spoznať svojho kamaráta. V mesiaci september sme mali prvú celoklubovú tému: BEZPEČNE DO ŠKOLY – pri ktorej sme si zopakovali dopravné značky, zahrali si dopravné pexeso, zasúťažili si a kolobežkovali sme sa na dopravnom ihrisku. Triedu sme vymenili za telocvičňu a tam sme si zahrali basketbal a vybíjanú.

• Oznam !!!

tí z vás, ktorí si neuplatňujú nárok na daňový bonus na vyživované dieťa vo veku do 15 rokov a bude mu poskytovaná dotácia na podporu stravovacích návykov, tak nám to oznámte čím skôr !!! Stačí si stiahnuť, vypísať a odovzdať tlačivo Čestné vyhlásenie, ktoré je nižšie alebo si ho môžete vyzdvihnúť v škole u triedneho učiteľa alebo vedúcej školskej jedálne a odovdať ho pani vedúcej ŠJ, triednemu učiteľovi alebo vedeniu školy.

Cestne_vyhlasenie_danove_zvyhodnenie.pdf

Ďakujeme za pochopenie

• Nástup do školy od 5.9.2022

• Riaditeľstvo ZŠ s MŠ v Čerhove oznamuje žiakom ZŠ, že slávnostné otvorenie školského roka 2022/2023 sa uskutoční 5.9.2022 t.j. v pondelok o 8.30 hod. v areáli školy.

Žiaci 1. ročníka prídu do triedy s taškami v doprovode rodiča a s vyplneným tlačivom – Vyhlásenie o bezpríznakovosti, ktoré si môžu stiahnuť zo stránky, vyzdvihnúť v škole alebo ho môžu zadať online cez Edupage.
            Ostatní žiaci v utorok donesú vyplnené a rodičom podpísané Vyhlásenie o bezpríznakovosti alebo ho rodičia potvrdia online.

Pisomne_Vyhlasenie_o_bezpriznakovosti_od_5.9.2022.pdf​​​​​​​

Celodenná prevádzka v MŠ pokračuje 5.9.2022.

Žiadame rodičov, aby deti v MŠ mali všetky potrebné veci + lekárske potvrdenie.