• City, pocity, emócie

• Tento týždeň sme za pomoci smajlíkov opisovali city, pocity, emócie, zahrali sme si pexeso, vytvorili sme  husenicu z lístia a voľný čas sme využili na kreslenie a hry.

• Deň boja proti hladu

• Každoročne sa naša škola zapája do kampane "Deň boja proti hladu". Pri tejto príležitosti nám žiaci pripravili "jednohubky", ktoré sme si mohli kúpiť za symbolickú cenu 0,10€/ks. Výťažok zasielame deťom v núdzi, ktoré to potrebujú. Za Vašu pomoc Vám ĎAKUJEME !!!

• Pohybové a športové hry

• V školskom klube nikdy nie je nuda. Voľný čas využívame na pohybové a športové hry v telocvični, na školskom dvore či ihrisku.

• Halloweenská párty

• Začiatok novembra si už tradične spájame s dušičkami a jesennými prázdninami. V posledných rokoch sa však ku nám dostáva sviatok, ktorý pre nás nie je typický – Halloween. Pre deti je tento sviatok veľmi atraktívny. Strašidelné masky, výzdoba, vyrezávané tekvice, sviečky, halloween-párty, sladkosti. Deti si to užívali naplno. Tancovali,spievali a zabávali sa. Poďakovanie patrí aj rodičom za občerstvenie, ale aj zato, že s deťmi pripravili nádherné masky.

• Testovanie pohybových predpokladov žiakov 1. a 3. ročníka v roku 2022

• Testovanie pohybových predpokladov žiakov 1. a 3. ročníka v roku 2022. Cieľom tohto projektu je zistiť stav pohybových predpokladov dieťaťa v porovnaní s deťmi, ktoré boli otestované v rámci celého populačného ročníka v SR. Testovanie prebiehalo vo štvrtok 13.10.2022 a to v niekoľkých športových disciplínach.

• Športový krúžok

• V októbri aj na našej škole začala krúžková činnosť. V poobedňajších hodinách sme so žiakmi 5. a 6. ročníka využili ešte veľmi dobré počasie a rozvíjali sme športové zručnosti na športovom krúžku. Venovali sme zdokonaľovaniu a skvalitňovaniu rozcvičky a strečingu a neskôr sme zdokonaľovali základy loptových hier, najmä basketbalu a futbalu. Neskôr sme si vytvorili družstvá a žiaci si zahrali tieto loptové hry medzi sebou.

• Deň zdravej výživy

• Svetový deň zdravej výživy zdôrazňuje potrebu zdravého stravovania sa.  Dnes 18.10. 2022 si žiaci 1.stupňa pripomenuli tento deň prostredníctvom rozprávky, prezentácie, výtvarnými aktivitami a ochutnávkou " len toho najzdravšieho".

• Burza informácií

• Dňa 13.10.2022 sa žiaci 9.ročníka zúčastnili “Burzy informácií”, kde mali možnosť získať informácie o rôznych stredných školách. Prezentácie boli doplnené aj praktickými ukážkami, ktoré si žiaci mohli aj sami vyskúšať.

• Šarkaniáda

• Jeseň v našej škole je každoročne spätá s tradíciou púšťania šarkanov. Deti v ŠKD aj tento rok netrpezlivo čakali na „našu Šarkaniádiu“. Atmosféru spríjemnilo krásne jesenné počasie. Na oblohe sa usmievalo slniečko a pofukoval jemný vietor.

Deti si na spoločnú akciu priniesli vlastných šarkanov. Mnoho detí sa zapojilo a ukázalo, aké je šikovné pri púšťaní šarkana. Nad našimi hlavami  sa vznášali šarkany rôznych farieb i veľkostí.

• Športovo- súťaživé popoludnie

• V školskom klube sa konalo športovo-súťaživé popoludnie plné zábavy a hier. Žiaci si svoju šikovnosť, rýchlosť a obratnosť mohli preveriť na prekážkovej dráhe.

• Aktivity a súťaže

• Žiaci prvého a druhého oddelenia preukázali svoje zručnosti a pohybovú zdatnosť v pripravených aktivitách a súťažiach.

• Plody jesene

• Jeseň je krásne ročné obdobie plné farieb, dozrievania plodov a zmien počasia. Tento týždeň bol pestrý, riešili sme tajničky, zbierali gaštany, tvorili sme a z jesenného ovocia sme si pripravili chutný ovocný šalát.

• September v klube

Keď zvonec začne zvoniť,

škola bránu chystá otvoriť,

kŕdeľ detí smiechom sadá

k lavici si tašku skladá.

Aj naši žiaci si zložili svoje tašky a zabývali sa v školskom klube. Čas trávili tvorivou činnosťou, pohybovými aktivitami a voľnými hrami. Zbierali gaštany, hrali kolektívne hry na ihrisku, tancovali a spievali. Spoznávali  pranostiky, premýšľali o povolaniach a preberali mnoho iných tém.