• Karneval 2024

• Fašiangy sú symbolom veselosti, zábavy a hlavne obdobím karnevalov. A takýto fašiangový karneval nebude chýbať ani v našej škole.

V piatok 9.2.2024 sa už všetci tešíme na masky, karnevalovú cukráreň, super diskotéku a veľa veľa zábavy.

• ...na hodinách geografie

• Do fotogalérie bol pridaný nový album ...na hodinách geografie.

Žiaci 5. ročníka na hodinách geografie získali zaujímavé informácie o „ohnivých miestach na Zemi“. Nadobudnuté vedomosti využili pri tvorbe vlastných sopiek. Každý dostal priestor na prezentáciu svojho projektu. Sopky boli funkčné, chrlili „lávu“, modely boli dotvorené figúrkami dinosaurov, kameňmi, uhlíkmi a pod.

• ...na hodinách fyziky

• Do fotogalérie bol pridaný nový album ...na hodinách fyziky.

Na hodinách fyziky v šiestom ročníku sme preberali ako sa správajú telesá v kvapalinách. Žiaci si vyskúšali, ktoré telesá plávajú na hladine vody, vznášajú sa vo vode, či sa potopia na dno. V deviatom ročníku sme zisťovali rozdielnosti v sériovom a paralelnom zapájaní obvodov. Práca s elektronickou stavebnicou pre deviatakov nepredstavuje žiaden problém a veľmi ich baví.

• Hviezdoslavov Kubín 2023/2024

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Hviezdoslavov Kubín 2023/2024.

Školské kolo v prednese poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín I. kategória Poézia: 1. miesto - Eliška Kempecová, 4. roč. 2. miesto - Natan Rafael Mráz, 3. roč. 3. miesto - Klára Kišová, 2. roč. Próza: 1. miesto - Adam Takáč, 4. roč. II.kategória Poézia: 1. miesto - Nina Kišová, 5. roč. Próza: 1. miesto - Emma Handurová, 5. roč.

• ...na hodibách biológie

• Do fotogalérie bol pridaný nový album ...na hodibách biológie.

Štvrtáci si na prírodovede vyskúšali, ako funguje dýchacia sústava človeka. No najprv si ju museli vyrobiť. Nebolo to náročné, potrebovali len slamky a balóny. Pľúca boli hotové a oni mohli pozorovať, ako sa pri dýchaní pohybujú.

• V školskom klube - zimné tvorenie

• Do fotogalérie bol pridaný nový album V školskom klube - zimné tvorenie.

Začiatok kalendárneho roka sme trávili pri rôznych činnostiach a aktivitách. Nechýbalo tvorenie zimnej krajiny, fašiangových výrobkov, spoznali sme modrotlač, tajomstvá vesmíru, venovali sme sa zdravej strave. Trávili sme čas na čerstvom vzduchu aj športovali sme v telocvični.

• V školskom klube - floorballový zápas

• Do fotogalérie bol pridaný nový album V školskom klube - floorballový zápas.

V našom ŠK sa uskutočnil florbalový turnaj. Všetci žiaci sa na turnaj tešili a boli plní očakávaní. Pred začatím turnaja boli žiaci poučení o hre fair-play a taktiež o bezpečnosti. Všetky zápasy boli napínavé až do samého konca. Bolo vidieť, že si žiaci florbal užívajú a že ich baví.

• Olympiáda z ANJ - okresné kolo

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Olympiáda z ANJ - okresné kolo.

Mimoriadny úspech dosiahol žiak siedmeho ročníka – Lukáš Christopher Šamulka – ktorý dňa 17.1.2024 vyhral 1. miesto na okresnom kole olympiády v anglickom jazyku. Tým si vybojoval postup na krajské kolo. Srdečne blahoželáme a prajeme veľa ďalších úspechov.

• V školskom klube - čo sme zažili v januári

• Do fotogalérie bol pridaný nový album V školskom klube - čo sme zažili v januári.

Čo sme zažili v mesiaci január? Január je mesiac chladu a snehu. Práve vtedy je čas, niečo krásne si vytvoriť. Voľný čas sme využili naplno. Zahrali sme si pohybové a športové hry v telocvični, kolektívne hry a súťaže v triede. Zubaté slniečko nás vylákalo na čerstvý vzduch. Pohyb vonku sa predsa len nedá ničím nahradiť.

• Zo života MŠ - zvieratká v zime

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Zo života MŠ - zvieratká v zime.

Zvieratká v zime potrebujú našu opateru, preto sme sa s deťmi o ne postarali, nasypali sme im zrniečka, prikŕmili ich zásobami orieškov. Bližšie sme poznávali čím sa živia, hľadali ich podľa stôp, rozoznávali ich podľa pohybu a nesmela chýbať ani rozprávka s riekankami a pesničkami o zvieratkách z lesa. Naši predškoláci navštívili aj 1.ročník ZŠ, kde sa im nesmierne páčilo.